Željezničar u okviru pripremne utakmice poražen od Varaždina

Nogometaši Željezničara su u okviru pripremne utakmice poraženi od Varaždina sa 1:0 na Gradskom stadionu Zgona u Livnu. U drugoj minuti Krpić iz kaznenog prostora šutira preko gola. Glavina je 12. minuti pokušao sa distance, ali lopta odlazi pored gola.

Varaždin je poveo u 17. minuti. Nakon ubačaja sa strane, Brlečić je ostao sam i glavom pogodio gol Plavih. Četiri minute poslije Ramović šutira, Nevistić brani. U 33. minuti Mujezinović proigrava Krpića koji iskosa iz poluvoleja šutira, ali lopta odlazi pored gola. Na poluvrijeme se otišlo sa 0:1.

U 74. minuti Sadiković snažno šutira sa vrha kaznenog prostora, lopta odlazi malo preko gola. Alispahić osam minuta prije kraja izvodi slobodan udarac sa 18 metara, ali lopta pogađa prečku.

Do kraja se rezultat nije mijenjao. Sljedeću utakmicu Željezničar igra u četvrtak protiv Širokog Brijega na Pecari.