Ludi derbi na Pecari, intervenirala i policija, prekid utakmice i remi Široki : Zrinjski

Ništa u Hercegovini nije tako ‘nabrijano’ kao hercegovački nogometni derbi a ujedno i derbi Premijer lige između Širokog i Zrinjskog. Oko 5000 gledatelja došlo je po vrlo hladnom vremenu na Pecaru kako bi pratili ovaj današnji derbi.

Utakmica je počela dosta ‘rezervirano’ bez jačih pritisaka na gol i jednih i drugih, domaći su imali nešto više od incijative a u 15 minuti su fantastično izveli kontru koju je istrčao napadač Širokog Bagarić kojeg je golman Soldo pomeo u svojem kaznenom prostoru a sudac Peljto uz žuti karton pokazao na bjelu točku. Siguran je bio Petar Franjić koji je vrlo lijepo pogodio za 1:0 i veliko oduševljenje domaćih navijača.
Utakmica je tekla dosta borbeno a Široki je imao nešto više od igre, međutim do kraja prvog poluvremena rezultat se nije mijenjao.

Drugo poluvrijeme ne donosi puno novosti, Široki uspijeva osujetiti igru gostiju i drži konce igre u svojim nogama. Ali onda sasvim bespotrebno domaći navijači ubacuju pirotehniku u teren na što je sudac Peljto povukao igrače u svlačionicu. Nastalo je komešanje na tribinama zbog ove incidentne situacije koja će dobro koštati klub s Pecare.

Nakon dvadesetak minuta prekida igrači su izišli na teren i utakmica je nastavljena uz upozorenja navijačima da će u slučaju ubacivanja pirotehnike biti odstranjeni s tribina. Prethodno je policija odstranila grupu navijača Širokog.

Široki u nastavku bolja ekipa s jednom odličnom prilikom za gol. A onda šok za domaće navijače jer Filipović iz jedne jedine akcije Zrinjskog matira Bilobrka i izjednačava rezultat na 1:1.

Širokobriježani sigurno mogu žaliti za propuštenom šansom za pobjedu jer su bili konkretnija i bolja ekipa.