Ivo Krezo odveo “Zmajeve” do prve pobjede u kvalifikacijama

Reprezentacija Bosne i Hercegovine upisala je pobjedu u 1. kolu grupe F – Preliminarne runde kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2020. protiv Švicarske rezultatom 7:1.

Naša reprezentacija je bila veliki favorit, ne samo zbog domaćeg terena, već i zbog boljeg igračkog kvaliteta, a to je i potvrdila.

Izbornik Ivo Krezo je odlučio da na parket zeničke Arene od prve minute pošalje Galića, Pavlovića, Aladžića, Kahvedžića i kapitena Radmilovića.

I već u 5. minutu, Galićevu loptu sjajno prihvaća Nermin Kahvedžić, te se još bolje se okreće pred protivničkim golom i sjajnim udarcem donosi prednost bh. reprezentaciji od 1:0.

Nastavila je naša selekcija da napada i stvara šanse, ali nedovoljno da se pretvori u gol. Švicarci su pokušavali kontra napadima da iznenade Galića, a u trećem takvom pokušaju stižu i do izjednačenja. Strijelac je bio Marcoyannakis u 10. minutu.

Ipak, nije dugo trebalo Bosni i Hercegovini da ponovo dođe u prednost. Igrala se 12. minuta kada je Aladžić nakon par sjajnih driblinga pronašao Nermina Kahvedžića, koji predivnim pogotkom petom matira golmana Švicarske i svojim drugim golom na utakmici donosi novu prednost našoj reprezentaciji.

Nakon toga su Švicarci odlučili da igraju sa golmanom u polju, a u 14. minuti ih je to moglo skupo koštati, pošto su pogriješili na polovini bh. selekcije, no udarac Boškovića je sa gol linije u posljednji čas skinuo Buckson.

Fotografije su preuzete sa internet portala klix.ba, koji je autor istih.Facebook Comments

RELATED TOPICSREPREZENTACIJAREPREZENTACIJA BIHSVAJCARSKACLICK TO COMMENT

FACEBOOK

Tri minuta prije odlaska na odmor Radmilović sjajno šutira, ali njegov udarac zaustavlja golman gostiju Charrier i loptu šalje u korner. Odmah po izvođenju prekida upravo Radmilović sjajno pronalazi Josipa Boškovića koji povisuje prednost reprezentacije BiH na 3:1, što je bio i konačan rezultat prvog dijela.

Odmah na otvaranju drugog poluvremena, u prvoj akciji naše reprezentacije, nakon prodora Aladžića po desnoj strani, Nermin Kahvedžić trese mrežu Švicaraca za 4:1. Bio je ovo njegov treći pogodak na meču.

U 25. minuti Aladžić još jednom prolazi po desnoj strani, ali sjajan lob udarac završava tik iznad prečke, te ostaje 4:1.

Nastavili su Švicarci igrati sa golmanom u polju, a u 27. minutu njihovu grešku kažnjava golman naše selekcije, Stanislav Galić, koji preciznim udarcem sa svog gola pogađa protivničku mrežu i donosi prednost od 5:1.

Četiri minuta kasnije Aladžić sjajno šutira, ali njegov udarac zaustavlja stativa, te se lopta odbija do kapetana Anela Radmilovića koji pogađa za uvjerljivih 6:1.

U 33. minuti šansu u našim redovima dobio je i debitant u nacionalnom dresu Elmin Prošić, koji je minut kasnije mogao i do pogotka, ali njegov udarac završio je kraj stative.

Bilal Jelić se tri minuta prije kraja susreta upisuje u strijelce za visokih i konačnih 7:1.